يکشنبه 13 آذر 1401
  آخرین به‌روزرسانی : سه‏ شنبه 1 آذر 1401
بازدید سردار نظری فرمانده سپاه استان کرمان

افتتاحیه مرکز رشد الگویی واحد های فناور توسط فرمانده سپاه استان کرمان سردار نظری

افتتاح مرکز رشد الگویی واحد های فناور شهرک صنعتی سدید

مدیریت مرکز رشد الگویی واحد های فناور شهرک صنعتی سدید امروز با حضور سردار نظری فرمانده سپاه و استان کرمان و رئیس هیات مدیره شهرک صنعتی سدید افتتاح گردید.

 این مرکز که با حمایت شهرک صنعتی سدید و سازمان بسیج علمی استان کرمان ایجاد شده است در جهت ایجاد بستر و فضای مناسب جهت ارتقاء علمی و همچنین ایجاد شرکت های دانش بنیان تخصصی جهت برطرف نمودن نیازهای کشور شکل گرفته تا بتواند ارتباط تنگاتنگی رابین مراکز تحقیقاتی و علمی در سطح کشور ایجاد نماید و در زمینه رشد و توسعه شرکت های فناور قدم بردارد.

 این مرکز که میتواند دانشجویان در حال تحصیل و فارغ التحصیلان ، نخبگان ، کارآفرینان و تمامی افرادی که در زمینه علمی توانایی لازم جهت طی مسیر و حصول یک نتیجه کاربردی برای برطرف کردن یکی از نیازهای کشور دارند را به دور هم جمع کرده و در جهت رشد و توسعه ملی قدم بردارد.

 سردار نظری فرمانده کل سپاه امروز ضمن تقدیر و تشکر و خداقوت به کادر شهرک صنعتی سدید و بسیج علمی استان کرمان بیان کردند این حرکت جمعی که توسط بسیجیان قدم برداشته شده است جای بسی خوشحالی است ما دیده ایم که در بسیاری از تنگناها و مشکلات همین بسیج و بسیجیان بودند که با حضور خود بسیاری از مشکلات جامعه را حل کردند. ایشان در ادامه بیان کردند اولین قدم حرکت در مسیر توسعه فناوری ، اراده و هدف شناسی است و این حتما باید با ایجاد مسئله محوری جلو رود تا بتواند مشکلات و مسائل را شناسایی کرده و در پی حل آن بکوشد.

آقای معینی رئیس هیئت مدیره شهرک صنعتی سدید هم بیان کردند با همت این مرکز تمام تلاش خود را خواهیم کرد که مسائل و مشکلات کشور را شناسایی کرده و ماموریت خطیر محوله در جهت برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور گامی موثر را برداریم. این مرکز که در آغاز کار خود در مرحله رشد مقدماتی قرار دارد باید بتواند هسته های علمی را تشکیل داده و و پروژه‌ها و مطالعات فناورانه حوزه رشد را  پیش ببرد و هرچه سریعتر وارد مرحله ارتقاء هسته‌ای مرکز رشد شده که این مرحله باعث ایجاد واحدهای فناور و دانش بنیان خواهد شد.

همچنین در حاشیه این مراسم مسول مرکز رشد الگویی فناور شهرک صنعتی سدید هم بیان داشتند:

 تکنولوژی عامل اساسی ایجاد ثروت، دانایی و توانایی کشورها بوده و ابزاری قدرتمند در توسعه ملی به شمار می آید. تعامل بین چهار رکن اساسی تکنولوژی شامل انسان، ماشین، سازمان و اطلاعات موجب رشد و توسعه اقتصادی می شود. بدیهی است از میان چهار رکن تکنولوژی، انسان نقش محوری و بنیادی دارد.  لذا با توجه به نقش محوری که دانشجویان و جوانان در زیست بوم علم وفناوری کشور دارند ، مرکز نوآوری شروع به دنبال جذب و تربیت افراد متخصص و ماهر که قادر به ارائه دانش و مهارت خود در عرصه تولید و صنعت می باشند، بوده است تا از طریق برگزاری رویدادهای فناورانه ارتباط دانشگاه با صنعت را شکل دهد که این امر تأثیری تعیین کننده در رشد اقتصادی کشور دارد. با توجه به این مهم شهرک صنعتی خصوصی  سدید که به نوعی پیشانی و خط مقدم تولید واقتصاد استان است با همکاری سازمان بسیج علمی پژوهشی استان نسبت به جبران مافات و احصا نیاز در این حوزه گام برداشت.