تفاهم‌نامه دانشگاه شهید باهنر و شهرک صنعتی سدید

نشست مسولین دانشگاه شهید باهنر کرمان با اعضا هیات مدیره شهرک صنعتی سدید
به منظور ورود به عرصه تولید و رفع مشکل توسعه حوزه دانش‌بنیان،‌ پیش نویس تفاهم نامه دانشگاه شهید باهنر کرمان و شهرک صنعتی سدید کرمان تدوین شد.

 

 حسین اکبری فرد سرپرست دانشگاه شهید باهنر هدف از انجام این تفاهم را ورود دانشجویان و اعضا هیأت علمی به عرصه تولید، ارتباط دانشگاهیان با صنعت و رفع مشکلات توسعه حوزه دانش بنیان با توجه به شعار سال "تولید، اشتغال آفرین، دانش بنیان، بیان کرد.
وی افزود به منظور فراهم شدن زمینه فراگیری بخشی از توانایی‌ها و مهارت‌های مورد نیاز بازار کار، دانشجویان فارغ التحصیل یا دانشجویان ترم‌های پایانی می‌توانند برای انجام دوره‌های کارآموزی یک دوره ۶ ماهه مهارت آموزی و فعالیت فناورانه را در شهرک صنعتی سدید تجربه کنند.
سرپرست دانشگاه شهید باهنر کرمان خاطر نشان کرد: ارتباط جامعه دانشگاهی با صنعت، منجر به این می‌شود که مدیران و کارکنان آینده شرکت‌ها از دانشجویان مستعد و واجد شرایط انتخاب شوند.
وی افزود: مطابق با آیین نامه فرصت مطالعاتی داخل کشور اعضا هیات علمی دانشگاه در صنعت، اعضا هیأت علمی این دانشگاه دوره معینی را در سازمان دولتی و غیردولتی صنعتی، اقتصادی، پژوهشی یا شرکت‌های دانش بنیان از قبیل شهرک صنعتی سدید، مرتبط با زمینه تحقیقاتشان، می‌گذرانند.
بنابراین گزارش، این تفاهم‌نامه در راستای توسعه رابطه علمی و پژوهشی بین دانشگاه شهید باهنر کرمان و شهرک صنعتی سدید به نمایندگی دکتر حسین اکبری فرد سرپرست دانشگاه از یک طرف و علی معینی رئیس هیئت‌مدیره شهرک صنعتی سدید طرف دوم، در دانشگاه شهید باهنر کرمان منعقد خواهد شد.
گفتنی است، شهرک صنعتی سدید باهدف اشتغال‌زایی، تولید و رونق اقتصادی واقع در ابتدای جاده کرمان - زرند از سال ۱۳۹۷ پروانه بهره‌برداری گرفت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان،اکنون بیش از ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم در شهرک صنعتی سدید در شرکت‌هایی چون تولید فرآورده‌های کنجد، تولید کره پسته، بسته‌بندی آرد، تولید کلیدهای فشار متوسط، دستگاه اندازه‌گیری دقیق و ... مشغول به کار هستند و حدود ۶۰۰ نفر نیز به صورت غیر مستقیم از این واحدها کسب روزی می‌کنند و در سال ۱۳۹۸ به عنوان شهرک نمونه کشوری انتخاب شد.