استاندار کرمان  به همراه جمعی از مدیران استانی از شهرک صنعتی غیردولتی سدید صانع بازدید و بر رفع مشکلات این شهرک در حوزه های زیست محیطی، تامین آب، برق و …. تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدجواد فدائی ضمن تاکید بر لزوم حمایت از توسعه اشتغال در جامعه تاکید کرد و گفت: در نشست تخصصی بررسی مشکلات این شهرک صنعتی، موضوع اضافه شدن ۲٫۵ هکتار و ۷٫۵ هکتار مستثنیات به ۲۰ هکتار قبلی این شهرک مطرح و مقرر گردید با همکاری محیط زیست این کار انجام شود که در این رابطه برای ۱۰ هکتار جدید، شرکت سدید صانع بایستی طرح توجیهی و زمان بندی مناسب به محیط زیست ارائه کند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شد برای توسعه فعالیت ها، شرکت جدیدی تاسیس شود و برای واحدهای جدید و یا استقرار صندوق مزاحم شهری حدود ۱۳ هکتار از اراضی ملی توسط راه و شهرسازی به شرکت سدید صانع واگذار شود و در این رابطه شرکت شهرک های صنعتی نیز باید مجوزهای لازم را برای شرکت جدید صادر نماید.
استاندار کرمان یادآور شد: از آنجا که شرکت سدید صانع در یکی از چاه های کشاورزی بخشی سهم دارد، قرار شد پروانه چاه مزبور به میزان سهم شرکت کاهش داده شده و معادل آن پروانه جدیدی برای این شرکت صادر شود و چاه با رعایت حریم چاه های منطقه حفر شود.
وی گفت: برای نصب سه ترانس برق مورد نیاز نیز قرار شد با پیگیری سازمان مدیریت و برنامه ریزی، هزینه مورد نیاز تامین و در اختیار توزیع نیروی برق شمال استان قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان شهرک صنعتی غیردولتی سدید صانع به منظور ایجاد اشتغال پایدار و راه اندازی کسب و کار، ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت و صرف منافع حاصل از آن برای پیشبرد امورات فرهنگی راه اندازی شده و تاکنون ۱۴ واحد صنعتی در این شهرک به بهره برداری رسیده و ۲۲ واحد نیز در حال احداث است که روند اجرایی آنها بیش از ۸۰ درصد رشد داشته است.
در حال حاضر زمینه اشتغال ۱۱۰ نفر در شهرک صنعتی سدید صانع ایجاد شده و با تکمیل آن، زمینه اشتغال بالغ بر ۳۰۰ نفر فراهم خواهد شد.
پروانه تاسیس شهرک صنعتی سدید صانع در تاریخ ۱۰ اسفندماه ۹۴ و پروانه بهره برداری آن نیز در ۹ خردادماه سال ۹۷ صادر شده است.
خبرنگار: حسن شاهی

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند * نام شما

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شهرک سدید می باشد